menu

Jakou značku a velikost grilu kamado koupit


4 minuty čtení
Na tuzemském trhu můžete najít modely hned několika značkových i neznačkových „no name” kamado zahradních grilů. Tyto grily různých výrobců a značek jsou zároveň nabízeny ve značném cenovém rozpětí. A právě velké cenové rozdíly mohou nezkušené „kamadáře” ve výběru mást.

Cena vyšší, ale ani cena nižší však o kvalitě grilů nic nevypovídá. Klíčovým parametrem při výběru značky grilu by měla být její záruční politika. Ing. Tomáš Halamíček vlastnící značku KAMADO ceramic® tvrdí: „Zastávám názor, že poskytovaná záruka vypovídá o důvěře výrobce ve vlastní produkty. U „no name” podezřele levných kamado grilů je často poskytovaná záruka pouze 2 roky. A už takto krátká záruční doba by měla být pro koncového uživatele varovná. My na naše grily KAMADO ceramic® poskytujeme záruku 10 let, stejně jako jiné renomované značky. Kvalitou našich grilů jsme si prostě jisti. Sám jsem jim propadl před 15 lety a stejně dlouho na nich griluji. Proto mohu na naše grily poskytnout tak dlouhou záruku a vůbec je s čistým svědomím v ČR a na Slovensku prodávat.”


 


Dalším důležitým parametrem při výběru kamada je přístup a ochota prodejce. Ten by měl mít svůj vlastní showroom, kde si gril můžete prohlédnout a osahat. Prodejce by vám měl být ochoten gril předvést, popovídat vám o tom, jak gril sestavit, používat a pečovat o něj. A v neposlední řadě by vás měl seznámit s technikami grilování a možnostmi přípravy pokrmů. Zajímejte se také o doplňkový sortiment a příslušenství. Především by měl mít předváděcí a ochutnávací akce, kde mohou zákazníci vidět gril naživo "V AKCI".

V neposlední řadě je důležitá také velikost grilu. Při výběru velikosti grilu byste měli zvážit co a v jakém množství chcete v grilu připravovat. Grily Kamado ceramic® nabízíme ve 4 velikostech. Důležitý je průměr grilovací plochy. U nejmenších grilů je to 36 cm. Hodí se na balkon či menší terasu, anebo si ho můžete vzít do parku či na dovolenou. U středních grilů je grilovací plocha okolo 50 cm a skvěle se hodí na terasu rodinného domu anebo pro všechny BBQ nadšence pořádající zahradní párty s přáteli. Grily s průměrem grilovací plochy přes 50 cm jsou již určeny pro BBQ fajnšmekry či profi kuchaře. Připravíte v nich najednou až 10 kuřat či dvanáct 300g steaků.Mohlo by vás taky zajímat: